Přejít k hlavnímu obsahu
Rovnost tváří

Týden rovnocennosti tváří - #rovnocennosttvari


V týdnu od 13. do 19. května 2024 se již pošesté uskuteční Mezinárodní týden rovnocennosti tváří (FEI Week). Iniciátorem akce je celosvětové sdružení Face Equality International, jenž usiluje o lepší svět pro lidi s onemocněním, které ovlivňuje jejich vzhled. V České republice je jeho zástupcem například jihočeský klub Be Treacher-Collins, který vyvíjí aktivity a snaží se propojit podobné organizace v České republice i na Slovensku.

Mottem letošního Mezinárodního týdne rovnocennosti tváří je "Moje tvář je mistrovské dílo". Cílem kampaně je rozšířit povědomí o tom, že každá tvář i tělo jsou krásné a jedinečné, a proto byla letos vyhlášena kreativní výzva pro všechny, kteří se chtějí zapojit a vyzdvihnout jedinečnost svého vzhledu díky jeho vizuální odlišnosti. Kreativní zdůraznění jinakosti může být skvělým prostředkem k odbourání pocitu, že je něco špatného na tom vypadat jinak. Výsledky kreativní výzvy je možné sdílet na sociálních sítích.

Součástí Mezinárodního týdne rovnocennosti tváří jsou nejen aktivity na sociálních sítích, ale k dispozici jsou například aktivity pro pedagogy mateřských a základních škol. K dispozici mají materiály pro práci s dětmi zaměřené především na osvětu. Zpětné vazby na práci s aktivitami od pedagogů je možné si přečíst na webových stránkách Rovnost tváří

Celá kampaň bude v pátek 19. května zakončena Piknikem všech tváří, který proběhne v Parku Grebovka v Praze 2 od 10:00 do 18:00 hodin. 

 

Ke stažení:

Profilová fotka pro sociální sítě - pokud se chcete letos přidat, sdílet svůj příběh, své postřehy, je možné využít tuto profilovou fotku, kdykoliv od 1. 5. do 19. 5. a přidat #FEIweek2024 #rovnocennosttvari #mojetvarjemistrovskedilo
Více srdcem než očima - videoklip, který vznikl v rámci kampaně 2019 (youtube)