Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní obrázek

Domů

Pojďme mluvit o duševním zdraví, konkrétně o duševním zdraví dětí a mladistvých ...

Duševní zdraví je součástí našeho celkového zdraví úplně stejně jako zdraví tělesné. Každý z nás se občas cítí líp a občas zase hůř, každý z nás zažívá emoce a pocity příjemné i ty méně příjemné. Když je někdo duševně zdraví, neznamená to, že zažívá jen pozitivní pocity a je stále šťastný, ale pravděpodobně se dokáže lépe vyrovnat s celou škálou nemocí lépe než někdo, kdo se potýká s duševními problémy.

Problémy duševního zdraví silně ovlivňují naše myšlenky, emoce, chování i celkové fyzické zdraví. Jejich včasné rozpoznání, intervence a zajištění včasné podpory a spolupráce s blízkým okolím dítěte či mladistvého může vést ke zmírnění duševních problémů a umožní jim znovu žít šťastný a plnohodnotný život.

Pojďme hledat možnosti a pracovat na tom, aby naše duše byla v pohodě!

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE ...

50 % %

duševních onemocnění se projeví již před 14. rokem

75 %

duševních onemocnění se projeví do věku 24 let

30 %

dospívajících dívek uvádí, že se více něž jednou týdně cítí "na dně"

13 %

dospívajících chlapců uvádí, že se více než jednou týdně cítí "na dně"

 

Potřebuješ pomoct?

Konference - Nové přístupy k poruchám příjmu potravy

Teologická fakulta Jihočeské univerzity pořádá již 2. ročník konference "Nové přístupy k poruchám přijmu potravy". Letošním hlavním tématem konference je význam sociálního pracovníka v procesu péče o klienty s poruchou příjmu potravy (PPP). Konference představí nové terapie při práci s klienty s PPP v různých fázích nemoci, nabídne prostor pro společnou diskusi a současně i pro navazování kontaktů mezi odborníky. 

Konference se uskuteční 21. 11. 2024, od 8:00 do 16:00 hodin.

POZVÁNKA na Krajská fóra neformálních pečujících v oblasti duševního zdraví

V rámci projektu "Podpora uživatelů a neformálních pečujících v jejich zapojování do systému péče o duševní zdraví a hodnocení jeho kvality" (projekt "PodUP"), o kterém jsme informovali již dříve a do kterého je zapojen i Jihočeský kraj, se již v prosinci 2024 uskuteční první KRAJ

Soutěž pro školy v rámci Týdnů pro duševní zdraví

Místní akční plán (MAP) pro ORP České Budějovice v rámci podpory Týdnů pro duševní zdraví 2024 vyhlásilo soutěž pro žáky a studenty škol na území ORP České Budějovice. 
Prostřednictvím obrázků, leporela, komiksů, básně, prózy, mozaiky, fotografie atd. mohou žáci a studenti vyjádřit svůj názor, pohled na následující témata:

"Duše ve škole v pohodě"
"Duševní zdraví"
"Wellbeing"
"Mít se dobře ve škole"
"Co pro mě znamená, mít se ve škole dobře"

Týden nízkoprahových klubů 2024

Od pondělí 16. září do pátku 22. září 2024 se koná Týden nízkoprahových klubů. Nízkoprahové služby pro děti a mládež se v tomto týdnu otevřou laické i odborné veřejnosti a přiblíží svoji činnost. Ročník 2024 je zaměřen na následující témata:

Týdny pro duševní zdraví 2024

Od 10. září do 10. října 2024 proběhnou po celé České republice akce spojené s 35. ročníkem Týdnů pro duševní zdraví. I letos čeká na všechny návštěvníky rozmanitý program v podobě divadel, výstav, besed nebo filmových představení.

V rámci Jihočeského kraje se do Týdnů pro duševní zdraví zapojily již tradičně organizace, jakými jsou FOKUS Tábor, z. s., FOKUS Písek, z. ú., FOKUS České Budějovice, z. ú., Charita České Budějovice a další. 

Archiv aktualit