Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní obrázek

Domů

Pojďme mluvit o duševním zdraví, konkrétně o duševním zdraví dětí a mladistvých ...

Duševní zdraví je součástí našeho celkového zdraví úplně stejně jako zdraví tělesné. Každý z nás se občas cítí líp a občas zase hůř, každý z nás zažívá emoce a pocity příjemné i ty méně příjemné. Když je někdo duševně zdraví, neznamená to, že zažívá jen pozitivní pocity a je stále šťastný, ale pravděpodobně se dokáže lépe vyrovnat s celou škálou nemocí lépe než někdo, kdo se potýká s duševními problémy.

Problémy duševního zdraví silně ovlivňují naše myšlenky, emoce, chování i celkové fyzické zdraví. Jejich včasné rozpoznání, intervence a zajištění včasné podpory a spolupráce s blízkým okolím dítěte či mladistvého může vést ke zmírnění duševních problémů a umožní jim znovu žít šťastný a plnohodnotný život.

Pojďme hledat možnosti a pracovat na tom, aby naše duše byla v pohodě!

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE ...

50 % %

duševních onemocnění se projeví již před 14. rokem

75 %

duševních onemocnění se projeví do věku 24 let

30 %

dospívajících dívek uvádí, že se více něž jednou týdně cítí "na dně"

13 %

dospívajících chlapců uvádí, že se více než jednou týdně cítí "na dně"

 

Potřebuješ pomoct?

Svépomocné skupiny v Jihočeském kraji - nově na webu Duše v pohodě

Na webových stránkách Duše v pohodě jsme přidali novu záložku - Svépomocné skupiny. Najdete zde seznam aktuálně fungujících svépomocných skupin na území Jihočeského kraje. Jedná se o svépomocné skupiny určené buď přímo osobám se zkušeností s duševním onemocněním, ale najdete mezi nimi i svépomocné skupiny, které jsou určeny především rodičům, sourozencům a pečujícím o osoby s duševním onemocněním. 

Malíři v ulicích - 19. 6. 2024 v Táboře

Akci "Malíři v ulicích pro duševní zdraví" již potřetí organizuje Fokus Tábor. Ve středu 19. 6. 2024 bude možné v ulicích Tábora od 15:00 do 18:45 potkat a na vlastní oči vidět tvůrčí práci jednotlivých umělců. Hotová díla budou ke shlédnutí od 19:00 hodin na Žižkově náměstí a od 20:00 hodin bude zahájena veřejná dobročinná aukce, v rámci které budete mít příležitost si obraz koupit.

Oslava 18. narozenin organizace FOKUS České Budějovice - 13. 6. 2024

Jedním z našich týmů pro duševní zdraví dětí , jenž působí v ORP České Budějovice, je tým organizace FOKUS České Budějovice. A právě FOKUS České Budějovice slaví letos 18. narozeniny.

Brožura - jak mluvit s dětmi o vzhledu těla

Projekt "Moje tělo je moje tělo" se snaží šířit myšlenku, že každý člověk si zaslouží respekt, bez ohledu na to, jak vypadá.  Svými aktivitami se snaží přispět k tomu, aby nikdo ve společnosti nebyl ponižován kvůli svému tělu. 

Festival o duševním zdraví - Nevypusť duši - 30. 8. 2024

v Kasárnách Karlín v Praze proběhne "Festival duševního zdraví". Připraveny jsou pro vás přednášky nebo workshopy odborníků zabývajících se duševním zdravím. Díky nim možná najdete odpovědi na některé vaše otázky jako například: "Co můžu jako rodič dělat, jak mohu pomoci dítěti?" nebo " Jak poznám rozdíl mezi stresem a úzkostí?".

Archiv aktualit