Přejít k hlavnímu obsahu
skupiny

Svépomocné skupiny v Jihočeském kraji - nově na webu Duše v pohodě

Na webových stránkách Duše v pohodě jsme přidali novu záložku - Svépomocné skupiny. Najdete zde seznam aktuálně fungujících svépomocných skupin na území Jihočeského kraje. Jedná se o svépomocné skupiny určené buď přímo osobám se zkušeností s duševním onemocněním, ale najdete mezi nimi i svépomocné skupiny, které jsou určeny především rodičům, sourozencům a pečujícím o osoby s duševním onemocněním. 

Smyslem svépomocných skupin je vytvořit bezpečné a podpůrné prostředí, kde budete moci sdílet svoje starosti nebo radosti, které život s duševním onemocněním přináší, prostředí, kde potkáte lidi, kteří budou rozumět tomu, co právě prožíváte. 

Mimo svépomocných skupin jsme doplnily i skupiny pro mladé, které v Jihočeském kraji fungují. Některé mají především terapeutický charakter, jiné fungují jako bezpečné prostředí, kde se můžete potkat se svými vrstevníky a řešit s nimi běžné věci.

Seznam určitě není kompletní a pokud víte o dalších fungujících svépomocných skupinách pro osoby s duševním onemocněním nebo jejich blízké nebo skupinách pro děti a mladistvé, rádi budeme tyto informace sdílet. Ozvěte se na e-mail dusevpohode@kraj-jihocesky.cz. Děkujeme.